Trochę o Paryżu znowu. Tak, zauroczyłam się tym miastem. Zauroczyłam się licznymi muzeami, architekturą, otoczeniem. Więc piszę...
Centre Pompidou to nie tylko Muzeum Sztuki Współczesnej. Mieszczą tam się także sklepy, kino, restauracja - takie miejsce, gdzie każdy może przyjść. Ogólnie sam budynek robi duże wrażenie. Chodzi o tą jego 'inność'. Po prostu jest on odwrócony na lewą stronę. Wszystkie instalacje są na wierzchu, co ma swoje plusy - przestrzeń w środku na przykład. Opisując tak słowami, Centre Pompidou może wydawać się dziwny, jednak ma on swój urok. Zdecydowanie jest to ikona architektury. A w tym świecie - świecie architektury, stylu, wyglądu - inność, dziwność jest atutem.
Muzeum Sztuki Współczesnej mieszczące się w Centre Pompidou zrobiło na mnie bardzo duże wrażenie. Wisi tam Picasso między innymi. Bo chyba każdy tego artystę akurat kojarzy. Oprócz licznych obrazów i rzeźb mogłam zobaczyć też wnętrzarski design. Nie ukrywam, troszkę interesuję się wystrojem wnętrz. Także takie obrazki spodobały mi się bardzo.
Kiedyś myślałam, że nie rozumiem sztuki nowoczesnej, bo głównie rządzi tam symbolizm. W Centre Pompidou mogłam podziwiać oczami wszystko co tam było. Sądzę, że nie było tam bardzo dużo symboliki. Miło się oglądało. Poleciłabym bardzo.Gdybym miała tę przyjemność być w Paryżu jeszcze raz, i mieć okazję wybrać się do Centrum znowu, nie oponowałabym.
Fajne jest to, że każdy do 26. roku życia może wejść do większości francuskich muzeów za darmo. Tak samo było w tym przypadku, z tym, że można było wejść tylko na stałą wystawę, która i tak była nieziemska. Jeśli jednak masz pecha i wiek swój osiągnięty, masz jeszcze niedzielę - też możesz odwiedzić muzeum for free.